0252 440 00 37
Marmaris Hakkında

 

marmariste gezilecek yerler

Uluslararası güzelliği tescillenmiş Marmaris, mavinin ve yeşilin harika bir harmonisi gibi Ege ve Akdeniz’in gönlünü aynı anda çalmış. İki denizin de aşkından beslenen bu güzel kent birbirinden güzel kıyılara, plajlara, ormanlara, köylere ve daha birçok doğa harikasına ev sahipliği yapıyor.  Marmaris genellikle yaz tatilleri için tercih edildiğinden plajlarda uzanıp günlük yaşamınızdaki o hengamenin yarattığı yorgunluğu şöyle yabancı turisti de en çok çeken, en çok tercih edilenlerden İçmeler Plajı, Hisarönü Koyu, Turunç Plajı, Kleopatra Plajı, Boncuk Koyu, Kızılkum Plajı ve Çiftlik Plajı gibi her biri nadide özelliklere sahip Marmaris’in o canım koylarında, plajlarında atabilirsiniz.                    

Marmaris Gezilecek Yerler- Marmaris Kale

Marmaris Kalesi

Şehir merkezine geldiğinizde gezebileceğiniz önemli noktalar var. Bunlardan ilki yaşına hürmeten elbette ki Marmaris Kalesi. İyonlar Dönemi eserlerinden olan Marmaris Kalesi’nin Milattan Önceki dönemlerden günümüze taşıdığı dokuda birtakım düzenlemeler yaptıran kişiler Büyük İskender ve Kanuni Sultan Süleyman.

Tabii I. Dünya Savaşı’ndan sonra tanınmayacak hale gelen kale, 1983 yılında anıtsal yapı ilan edilerek son dokunuşu 1990 yılında yapıldı. 1991 yılını Marmaris Müzesi’ni de bünyesine alarak karşılayan kale, şu sıralar ziyaretçilerine göz süzüyor.

Bördübet Koyu, Marmaris

Bördübet Koyu

Adı bile aslında ne kadar farklı bir yer olduğunun mesajını veriyor değil mi? Akdeniz’in en temiz koylarından biri olan Bördübet, çam ağaçlarının arasında kalmış saklı bir cennet adeta.

Kumlubük Koyu, Marmaris

Kumlubük Koyu

2 km uzunluğundaki sahil şeridi ile Marmaris sevdalılarının vazgeçilmez adresi olan Kumlubük Koyu ve hemen arka kısmında bulunan birbirinden şirin butik oteller burayı daha bir özel kılıyor.

Çiftlik Koyu, Marmaris Koyu

Çiftlik Koyu

Marmaris’in bir başka cennet köşesi daha! Öylece oturup, etrafı izlemek bile insana huzur veriyor. Ruhunuzu dinlendirebileceğiniz, sadece kuş cıvıltılarıyla güne merhaba diyeceğiniz huzur dolu bir yer burası…

Selimiye Koyu, Marmaris

Selimiye Koyu

Marmaris denilince akla ilk gelen koylardan biri olan Selimiye Koyu, özellikle yaz aylarında çok kalabalık olduğu için tatil döneminizi Mart sonu veya Nisan başına denk getirmenizde fayda var. Bu aylarda çıt dahi duymayacağınız Selimiye Koyu, kalabalıktan, şehir hayatından ve tüm stresten uzaklaşmak isteyenlere kucak açıyor.

Orhaniye – Kızkumu, Krakow

Orhaniye – Kız Kumu

Kızkumu, efsanelerin başrolünde, mitolojiye damgasını vurmuş, masallara konu olmuş muhteşem Kız Kumu… Hem tarih hem deniz, kum, güneş üçlüsü bir arada olsun diyenlerdenseniz şayet mutlaka ilk fırsatta Kız Kumu’na gitmelisiniz.

Amos Koyu, Marmaris

Amos Koyu

Kumlubük ile Turunç arasında mükemmel bir konuma sahip olan Amos Koyu, Marmaris’in keşfedilmeye değer ama görür görmez de iyi ki de keşfedilmemiş, sakin ve sessiz bir yer olarak kalmış diyeceğiniz bir yer.

Marmaris İçmeler

Marmaris İçmeler

Plaj partileri, eğlence, dans, gece hayatı, alışveriş, bir tatilden beklediğiniz her şey Marmaris İçmeler’de mevcut. İçmeler beldesinin öyle de güzel bir koyu var ki, günün 24 saati ayrılmak istemeyeceğiniz türden…WhatsApp ile iletişime geç